W momencie debiutu tego terminala popularność BlackBerry sukcesywnie malała i marka zastanawiała się, w jaki sposób konkurować ze współczesnymi wtedy smartfonami. Jak dziś wiemy, jeżyny na rynku smartfonów już nie ma, a kanadyjski koncern skupił się na oprogramowaniu.
myPhone Halo C
Propozycja dla osób starszych oraz niedowidzących. Na przyciskach numerycznych zamieszczono oznaczenia w alfabecie Braille'a, a pod oczkiem aparatu umieszczono przycisk SOS.
POCO X4 Pro
Kryzys na rynku półprzewodników dopadł również Xiaomi. Po niemal flagowym Snapdragonie 860 w modelu X3 Pro musimy nacieszyć się układem oznaczonym jako 695. Wyświetlacz IPS, na którego narzekano, zastąpił AMOLED - ciężko jest jednak ocenić jego jakość po samej specyfikacji.
Rostec Ayya T1
Smartfon zadebiutował jesienią zeszłego roku na rynku rosyjskim i przeszedł raczej niezauważony. I było tak aż do końca zeszłego tygodnia, kiedy to media propagandowe Pfutina zaczęły go promować jako rodzimą konkurencję dla flagowców Apple czy Samsunga. Główną zaletą urządzenia ma być fizyczny przycisk do wyłączania aparatu oraz dioda sygnalizująca jego włączenie - ma to chronić przed śledzeniem. Jest to o tyle ironiczne, że twarzą produktu została Maria Butina - tamtejsza parlamentarzystka, która wcześniej została oskarżona w USA za szpiegostwo.
Z archiwum TBiMZ: Samsung SGH-L870
W latach 2008-2010 Nokia miała dość spory wpływ na oprogramowanie innych producentów, którzy stosowali na licencji jej autorską nakładkę S60 na Symbiana. Korzystał z niej zarówno Samsung, jak i Sony Ericsson (który zrezygnował ze swojej nakładki UIQ np. w serii Vivaz czy modelu Satio).
Zobacz na blogu:
Samsung Galaxy S7 w 2021 roku
Reklama