Na początek niezawodny Tadeusz, opisujący jak działa aparat w najnowszym Redmi Note 7 i ile tak naprawdę jest warte legendarne 48 megapikseli. Skoro już jesteśmy przy tym telefonie, warto przypomnieć wpis Artura, który chciał sprawdzić czy członkowie grupy również zostali oczarowani rozdzielczością aparatu i ceną w nowym telefonie Xiaomi. Na szczęście, nie musiałem się wstydzić za grupowiczów i nikt się nie odważył zaproponować wymiany zeszłorocznego flagowca na nowego średniaka.
Są jednak osoby, które dla zabawy są w stanie zamienić nowoczesnego smartfona na trochę starszego lub też serwują sobie powrót do klasycznego telefonu. Tak jak Damian, próbując dla zabawy używać iPhone’a 3GS lub Adam i jego Sony Ericsson K800i.
Skoro już jesteśmy przy Sony Ericssonie, to jesteśmy też przy Krysi i jej W200 w idealnym stanie. To jednak nie koniec sprzętu retro. Michał przypomniał nam, czym był pager, a Marcin pokazał swoją Nokię Talkman 620.
Szymon poprowadził naszą grupową edycję popularnego #10YearsChallenge, w którym mogliśmy się pochwalić, jakiego telefonu używaliśmy 10 lat temu, a czego używamy aktualnie. Podobny temat podsunął Adam. W jego wpisie dyskutowaliśmy o tym, jakie nowinki technologiczne sprzed lat stają się popularne i „innowacyjne” dopiero teraz. Przede wszystkim autor podał mój ulubiony przykład, czyli aplikację Nokia City Lens z okolic 2011 roku, w której na smartfonie z Symbianem mogliśmy używać nawigacji w trybie AR.
Również i Bartek przypomniał nam ciekawe urządzenie sprzed lat. Sony Tablet P, czyli składany tablet z dwoma wyświetlaczami. Idea tego typu urządzeń zaczyna do na wracać, wraz z kolejnymi prototypami smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami.
Największe zainteresowanie wzbudziła w Was polska wersja Asystenta Google, którego dotyczyła spora część wpisów przez pierwsze dni jego funkcjonowania. Z nich wszystkich wyróżnię wpis Edyty, która poprosiła o różnego typu sztuczki i wskazówki związane z nową funkcjonalnością. Dzięki Cezaremu i jego wpisowi blogowemu mogliśmy się dowiedzieć, jak rozszerzyć możliwości Mi Banda 3.
Wypada mi wspomnieć o WOŚP. Grupowicze bardzo zaangażowali się w zorganizowaną dla nich zbiórkę, w której zwycięzca przekazał na rzecz fundacji kwotę 224zł i 50 groszy. Nie była to jedyna tego typu zbiórka przeprowadzona na grupie, choć w jednym przypadku wybiła cebula. Mam na myśli wątek Andrzeja z limitowaną wersją Xiaomi Mi Mixa 3, gdzie dwóch znawców rynku próbowało przekonywać, że z Chin da się sprowadzić ten model taniej. Na szczęście, spotkało się to ze stosowną reakcją pozostałych grupowiczów i moja ingerencja nie była zbytnio potrzebna. Swoją drogą, aukcja jeszcze trwa. Musicie tylko przebić cenę 9600zł.
Co na fanpage’u?
Bezapelacyjnie Waszym ulubionym wpisem okazała się infografika o Samsungu W2019 (czy jak wolicie) – klapkofonie na sterydach. To ten model stał się również Telefonem Tygodnia.
Na koniec wspomnę o tym, że do telegramowej rodziny kanałów związanych z TBiMZ dołączył Telenewsletter bardziej i mniej znany. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie widzą wszystkich postów z fanpage’a, a chciałyby to robić. Kanał można skonfigurować tak, aby informował o nowym wpisie w formie powiadomień na smartfona (bądź też nie). Osobiście w godzinach wieczornych wrzucam tam jeden post podsumowujący opublikowane wpisy.