Zacznijmy od wpisu Tadeusza, który postanowił kontynuować cykl artykułów na temat aparatów w smartfonach. Tym razem autor zwraca uwagę na to, iż producenci stosują duże ilości „ulepszaczy” w swoich aplikacjach fotograficznych, które tak naprawdę psują efekt końcowy. Przez to często jest on daleki od tego naturalnego. Krzysztof zapytał nas na grupie o to, jak radzą sobie telefony z serii Lumia w 2019 roku. Niestety, nie jest kolorowo i mówię to jako wielbiciel mobilnego Windowsa.
Kolorowo za to było w 1998 roku, kiedy zadebiutowała Nokia 5110 z kolorowymi obudowami. Pamiętam jak mój dziadek używał takowej w kolorze żółtym. Fragment prasówki na jej temat sprzed 21 lat udostępnił nam Marcin.
Nie jest to jedyna migawka prasowa dostarczona przez tego grupowicza. Marcin pokazał nam również reklamę Ericssona GF/PF768. Mimo tego, ze Sony Ericsson już nie istnieje od wielu lat, nadal aktywni są fani tej marki. Nie tylko zbierają te telefony oraz ich używają, ale również wgrywają do nich nowsze oprogramowanie. Jak Oskar w swoim K770i.
Można zmieniać oprogramowanie (jak Marcin w przypadku Androida Q), można i pamięci ROM/RAM. O tę drugą kwestię podpytywał nas Janusz.
Igor z kolei rozpoczął nitkę, w której chwaliliśmy się telefonami o budowie typu slider, które posiadamy w swoich kolekcjach. Damian pokazał nam opakowanie (a raczej puszkę), w której sprzedawano Siemensa A36 w sieci Simplus.
Na koniec Waszych wpisów zostawiam Wam wizualne porównanie modeli Galaxy S9+, Note9 oraz S10+ wykonane przez Krzysztofa. Potraktujcie to zdjęcie jako zajawkę, ponieważ czeka Was dłuższy tekst na temat najnowszych flagowców Samsunga w wykonaniu tego autora.
Co jeszcze na TBiMZ
Spośród pokazanych Wam infografik, największym zainteresowaniem cieszyła się ta dotycząca składanego Samsunga Galaxy Fold. Moim osobistym faworytem był jednak telefon typu slider z 2010 roku, wyprodukowany przez OPPO. Podejrzewam, ze dla wielu z Was ten telefon był niemałym zaskoczeniem.