Podsumowanie Tygodnia

W zeszłym tygodniu wykazaliście się sporą aktywnością, poruszając cały wachlarz tematów. Nie obyło się bez dyskusji na temat nowości, jak i majsterkowania (czy raczej – kombinatorstwa).

Zacznijmy od Konrada i jego przemyśleń. Opisał on najnowszego Google Pixela 3a i zwrócił uwagę na jego charakterystyczne cechy, którymi producent idzie „pod prąd” w stosunku do konkurencji. Wraz z nowym Pixelem wydano też betę systemu Android Q, a o urządzeniach na których można testować ów system poinformował Kuba. Z kolei Mateusz napisał o aktualizacji dla Flyme OS, czyli niesławnej nakładki smartfonów Meizu. No było co naprawiać, o czym niedawno w swoich recenzjach pisaliśmy ja i Szymon.

Współczesnych akumulatorów litowo-jonowych nie trzeba już „formować” (czy, o zgrozo, „formatować”) – mimo to, „rozładuj i naładuj 3 razy” nadal zachowało się w pamięci użytkowników telefonów. Ale jak to jest z powerbankami? Tak samo, co wytłumaczyli Marleyowi grupowicze. Skoro już mówimy o bateriach, warto przypomnieć kreatywność Piotra:

Odejdźmy na chwilę od tematyki smartfonów i przejdźmy do wpisu Cezarego. Tym razem zostawił w spokoju swoją wklejkę o iPhonie i zapytał nas o działanie autonomicznych odkurzaczy. Potrafią być one bardzo pomocnymi urządzeniami, o czym zresztą sam się przekonuję od ponad roku.

Porozmawiajmy o prezentach. Niekoniecznie komunijnych, ale tych gwiazdkowych. Zgodnie z wycinkiem prasowym udostępnionym przez Adriana, w 2008 roku mogliśmy znaleźć pod choinką smartfony Nokii, jak i telefony marki Trak. Użytkownicy sprzętu tej firmy wspominają, że te drugie prezenty nie należały do szczególnie udanych.

Marta postanowiła zapytać nas o to, jak pozbyć się z wyświetlacza resztek kleju UV, co nie należy do prostych czynności. Z kolei we wpisie Marka grupowicze wyjaśnili krok po kroku, jak aktywować i korzystać z płatności zbliżeniowych za pomocą Google Pay. Płacenie za zakupy przy pomocy smartfonu (szczególnie) w Polsce jest już coraz popularniejszym zjawiskiem, o czym całkiem niedawno pisał Szymon w swoim felietonie na temat postępu technologicznego.

Szczególne podziękowania należą się Krystianowi, który zorganizował konkurs dla grupowiczów, oferując im ładowarkę bezprzewodową, wykorzystującą standard Qi. Mam nadzieję, że zabawa się podobała. Bardzo aktywni byliście również w ankiecie dotyczącej wizerunku marki Apple, którą przeprowadził Marcin.

Wróćmy do Marleya, któremu Facebook postanowił wyświetlić reklamę nietypowego stworka, pracującego pod kontrolą Androida 9.1. Rafałowi za to OLX wypluł Huaweia Mate 20 Pro, który „delikatnie” różni się od pierwowzoru. Wszystkim.

Dzięki emulatorom, nowe życie zyskują stare konsole. Bartek poszukał więc takowej aplikacji na smartfona, aby uruchomić gry z Nintendo GameBoya Advanced.

Marcin pokazał nam zdjęcie, na którym możemy zobaczyć, ile zostało po legendarnym serwisie LG BRC w Mławie. Opinie na jego temat krążyły różne i nawet druciarski Szynszyl Electronix na jego tle potrafił wypadać lepiej.

Co jeszcze na TBiMZ?

Na grupie Telefoniarzy jest już ponad 11 111 osób. Jest mi bardzo miło z tego powodu, ponieważ stajemy się coraz silniejszą ekipą. Na tym moje ambicje się jednak nie kończą i w następnych tygodniach planuję poinformować o kolejnych nowościach wchodzących w skład projektu TBiMZ.

Na fanpage’u ze sporym zainteresowaniem spotkał się wpis dotyczący uruchomienia Windowsa na konsolce Nintendo Switch. Tym razem nie jest to Windows 10, a wspominany z nostalgią Windows XP.

Sporą ciekawostką jest patent Huaweia na pozbycie się wcięcia w wyświetlaczu. Projektanci chińskiej firmy stwierdzili, że obudowę można zaokrąglić – zupełnie jak to zrobiono choćby w Sony Ericssonie Xperii Neo. Inaczej mówiąc, cała ta zabawa w wycinanki w wyświetlaczu zeszła do tego, by stwierdzić, że ramka nad wyświetlaczem nie jest zła.

Z nostalgią wspominaliście także Motorolę Milestone, która kojarzy się z najlepszymi latami fizycznej klawiatury QWERTY w smartfonach. Telefonem Tygodnia został wspomniany na początku Pixel 3A.

Jednak zarówno moje jak i Wasze serca skradła najbardziej wypasiona podróbka, jaką widziałem na oczy – telefon o oznaczeniu HB758 będąca zlepkiem wszystkiego, co w 2008 roku było w modzie. I z nim zostawiam Was do następnego podsumowania.

Blog o technologiach – niekoniecznie tych współczesnych. Smartfony, recenzje, felietony, opinie i bardzo aktywna społeczność Telefoniarzy.