Podsumowanie Tygodnia

Pora na kolejne podsumowanie tygodnia. Tym razem zaskoczyliście mnie ilością ciekawych pytań, które pomogły grupowiczom zrozumieć wiele ciekawych aspektów świata elektroniki.

Zacznijmy od Kuby, który przekazał nam listę smartfonów Xiaomi, które otrzymają aktualizację do Androida Q. Jako że ta chińska marka jest bardzo popularna w naszym kraju, informacja na pewno przyda się wielu osobom. Skoro wspomniałem o chińskich markach, warto obejrzeć recenzję Filipa, w której porównuje do siebie sluchawki Meizu POP1 i POP2.

Bardzo fajny post wrzucił Wojtek, który zapytał nas o to, jakich gadżetów elektronicznych grupowicze używają w pracy.

Ile aplikacji macie zainstalowanych na swoich smartfonach? Używacie chociaż połowy z nich? Ciekawą dyskusję na temat aplikacji zapoczątkował Szymon. W poście Angeliki mogliśmy się zastanowić nad tym, czy istnieje realna alternatywa dla Androida poza iOS.

Z Erwinem porozmawialiśmy na temat różnic między chmurami Dropbox a Google Drive. Marcel poruszył temat usługi Google Duo i jej popularności.

Warto poświecić chwilę recenzji Krzysztofa, który opisał nam folię hybrydową ScreenKnight. Na ciekawy pomysł wpadł Paweł, rozpoczynając nitkę-przewodówkę. W niej mogliście się podzielić tym, jakich przewodów używacie i przez jak długi czas.

Nie da się ukryć tego, że upał za oknami nie daje nam żyć. Nie dziwi mnie wiec pytanie Konrada o to, jakimi wentylatorami warto się zainteresować. Wracając do smartfonów, Janusz poruszył temat emulacji na smartfonach. Wydajność smartfonów coraz większa, a mimo wszystko nie widać tego tak mocno w emulatorach. Myślę, że grupowicze odpowiednio omówili wątek i wyjaśnili wszelkie dylematy. Przy Tomku pomówiliśmy o… budziku. Autor słusznie zauważył, że w niektórych smartfonach, po wyłączeniu urządzenia nie aktywuje się alarm. Jak się okazało, jest to funkcja zależna od widzimisię producenta.

Bardzo spodobał mi się mem wrzucony przez Michała, który poruszał kontrowersyjny temat tragedii w Tien Anmen i ukrywania jej przez Chińskie władze, co zostało przedstawione przy pomocy marek smartfonów. Niestety, dla wielu osób mem internetowy to tylko i wyłącznie zabawny obrazek, który ma śmieszyć – stąd nie zabrakło kontrowersji. Dlatego też ten kto będzie zainteresowany tematem, wejdzie w post na grupie. Osoby wyczulone proszone są o czytanie dalszej części tekstu.

Teraz pora na kącik fotograficzny. Patryk poprosił nas o dobranie aparatu dla osoby, która chce studiować fotografię. Piotr swoim prostym porównaniem wyjaśnił, że LG V30 (cieszący się ostatnio ogromną i ciężką do wytłumaczenia popularnością) nie jest tak dobrym smartfonem fotograficznym, za jakiego uważają go Internauci. To w końcu jaki smartfon jest uznawany za najlepszego smartfona fotograficznego? O tym dyskutowaliśmy w poście Artura.

Na koniec Waszych wpisów wspomnę jeszcze o poście Kamila, pytającego nas o złącza magnetyczne. Nie zdobyły one większej popularności, a członkowie grupy wymienili powody takiego stanu rzeczy.

Co jeszcze na TBiMZ

Muszę przyznać, że w omawianym tygodniu moja aktywność na fanpage’u była nieco mniejsza. Nie oznacza to, że nie postarałem się o dostarczenie Wam ciekawych materiałów. Spore zainteresowanie wzbudził w Was telefon z klapką o wdzięcznej nazwie „A1406PT” koreańskiej firmy Pantech. Był on przeznaczony na rynek japoński. Kiedyś poświęcę mu więcej czasu, ponieważ w dzieciństwie zawsze mnie interesowało to, jak w Chinach czy Japonii pisze się SMSy, gdy ma się do dyspozycji tysiące znaków w kilku alfabetach. Teraz mogę sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości i czy moje wyobrażenia były właściwe.

Absolutnie nie dziwi mnie to, że Telefonem Tygodnia została Nokia 7600. Telefon wyszydzany w przeszłości za swój nienaturalny i nieergonomiczny kształt, który dzisiaj jest Świętym Graalem dla wielu kolekcjonerów.

Na koniec zostawiam Was z wpisem na temat telefonu, który był zainspirowany Pablem Picasso. Tak jak w życiu tego oryginalnego twórcy, również w tym urządzeniu nie zabrakło kubizmu. Szkoda tylko, że informacje na temat modelu G-Plus Picasso GF-901 są dość szczątkowe.

Blog o technologiach – niekoniecznie tych współczesnych. Smartfony, recenzje, felietony, opinie i bardzo aktywna społeczność Telefoniarzy.