Tydzień 332

Vivo IQOO 3 5G

Jeden z pierwszych smartfonów opartych na układzie Snapdragon 865. Jak przystało na flagowy model zaprojektowany przez Vivo, nie zabrakło bardzo szybkiego ładowania. Mimo że akumulator jest dość pokaźny, naładowanie go do połowy ma zająć około 15 minut.

Quantum Telecom Hummer HQ1

Ciekawi mnie, czy producent miał licencję od General Motors na używanie ich marki samochodów. Dawniej producenci z Chin lubili produkować tanie telefony i naklejać na nie logotypy marek samochodowych, stąd na bazarkach krążyło wiele "Mercedesów", "BMW" czy McLaren - na długo przed OnePlusem.

OPPO A12e

Kolejny smartfon popularnej (choć niekoniecznie na naszym rynku) chińskiej marki, kierowany na Indie. Tani smartfon ma się charakteryzować pojemną baterią i procesorem będącym legendarnym Snapdragonem 625 o zmniejszonym taktowaniu.

INOI 5i

Pozwólcie, że zasłonię oczy temu miłemu Panu, ponieważ czuję się lekko niekomfortowo gdy się na mnie patrzy. Jak przejrzycie w sieci inne rendery ze smartfonami tego producenta, to zauważycie, że grafik lubił wklejać jako tapetę modeli i modelki ze stocka. Co kto lubi.

Sam producent pochodzi z Rosji i jest jedną z niewielu firm produkujących urządzenia z systemem operacyjnym Sailfish OS.

Sagem my721X

Historia Sagema jest zakręcona jak świński ogonek. Marka jest już praktycznie zapomniana, ale samo przedsiębiorstwo dalej istnieje. Choć aktualnie jest to kilka firm.

W 2005 roku ten "właściwy" Sagem połączył się z francuskim przedsiębiorstwem "SNECMA" tworząc grupę Safran. Spółka przede wszystkim skupiła się na rozwiązaniach dla lotnictwa i wojska. Z czasem część telekomunikacyjna podzieliła się na spółki SAGEMCOM oraz MobiWire.

W 2010 roku Sagem zaprezentował kartę SIM z wbudowanym WiFI. Sama nazwa marki jest akronimem i oznacza "Towarzystwo Ogólnych Zastosowań Elektryczności i Mechaniki".

Motorola MT710

Zakładam, że zaciekawił Was jej system operacyjny. Sam smartfon był projektowany z myślą o rynku chińskim, a jego oprogramowanie to bardzo głęboka modyfikacja Androida. Tak głęboka, że po aktualizacji do wersji 2.0 pozwalała deweloperom na uruchamianie zmodyfikowanych aplikacji dla ówczesnego Windows Mobile i Symbiana.

W dolnej części telefonu została zamontowana odchylana nóżka, aby telefon mógł stać na boku. Zapewne było to zastosowane przez możliwość odbierania sygnału telewizyjnego.

The best of: Dell Venue Pro

Jeden z najciekawszych smartfonów 2011 roku. Dzięki jednemu z czytelników, mam zaszczyt mieć go w swojej kolekcji. Jak tylko minie pandemia, wznowię cykl postów na temat swoich zbiorów. Chciałbym, żeby nowe zdjęcia były bardziej ciekawe dla odbiorcy.


Reklama




Blog o technologiach – niekoniecznie tych współczesnych. Smartfony, recenzje, felietony, opinie i bardzo aktywna społeczność Telefoniarzy.