Tydzień 340

Micromax Bolt A82

Bardzo urzekła mnie ikonka AnTuTu Benchmark na jednym z renderów. Taka naiwna próba oszukania smutnej rzeczywistości. Mam nawet swoją teorię, według której "A" w nazwie modelu to właśnie skrót od "AnTuTu", a 82 to ilość uzyskanych punktów.

Samsung Galaxy A Quantum

Teoretycznie jest to zwykły Galaxy A71 5G, ale to co najważniejsze, znajdziemy we wnętrzu. Ma to być jeden z najlepiej zabezpieczonych smartfonów świata, co ma zapewnić układ QRNG, czyli kwantowy generator liczb losowych.

OnePlus 6

Pamiętam, z jaka krytyką odebrano zastosowanie notcha w modelu numer 6. Z czasem wszyscy przyzwyczailiśmy się do wcięć w wyświetlaczu. To również tutaj OnePlus po raz pierwszy wspomniał o wodoszczelności, mimo iż nie była ona w żaden sposób certyfikowana.

Rokit iO Pro 3D

Rokit to dość ciekawa marka. Zadebiutowała obklejając swoimi reklamami bolidy Formuły 1, kiedy jeszcze nie miała w ofercie żadnego modelu. Następnie wprowadzili gamę budżetówek, w tym opisywany telefon. Miał się charakteryzować wyświetlaczem 3D, bez potrzeby używania okularów (jak dawniej HTC Evo 3D czy LG Optimus 3D). W praktyce telefony nie były wspierane przez producenta, a efekt 3D był fatalny.

Momorain V5

Myślę, że to idealny kandydat na wpis z okazji Dnia Dziecka. Teletubisiową etujkę można ściągnąć - tylko po co?

Nokia C2 Tennen

Zaskoczył mnie fakt, że jest to model kierowany na rynek USA. Patrząc na suche dane bylem delikatnie zniesmaczony, ale cena wynosząca 70$ wydaje się argumentować taką specyfikację. Szanuję za port USB typu C w tak tanim telefonie - czyli się da.

Z archiwum TBiMZ: Nokia Lumia 925

Nie potrafię wypowiedzieć się o tym telefonie bez sentymentów. Używałem białego egzemplarza przez 1.5 roku, co akurat zbiegło się z bardzo intensywnym czasem w moim życiu prywatnym. Może stąd tak bardzo lubię ten model - mimo tego, że pewnego dnia samoczynnie zaczął się restartować i serwis wymienił mi ją na nowszy model. Przede wszystkim wyróżniał się świetną jakością wykonania, rewelacyjnym (w swoim czasie) wyświetlaczem i zmniejszoną ilością pamięci w stosunku do starszej siostry 920. Częsty zabiegiem "tuningowym" 925 było przelutowywanie kości pamięci z wariantu brytyjskiego, który miał 32 GB.

Ostatnio na blogu:
[Recenzja] Xiaomi Mi 10 5G – tanio już było

Reklama




Blog o technologiach – niekoniecznie tych współczesnych. Smartfony, recenzje, felietony, opinie i bardzo aktywna społeczność Telefoniarzy.