Tydzień 366

Motorola VE66

Za aparat w tym modelu rzekomo miał odpowiadać Kodak. Pierwszy telefon Motoroli, w którego oprogramowaniu pozwolono na korzystanie z widżetów.

HP iPAQ H6340

Przedstawiciel serii uzyskanej wraz z wykupieniem marki Compaq przez Hewletta-Packarda. Moto Modsy od Motoroli czy moduły w zapomnianym LG G5 nie były wcale nową koncepcją - już w iPAQ-ach mogliśmy dołączać do wszelakie moduły, dzięki którym urządzenie mogło zyskać aparat, klawiaturę, GPS czy dodatkowy czytnik na kartę pamięci.

Zaraz po premierze narzekano na model z obrazka, wytykając mu zbyt słaby procesor czy przestarzałą wersję systemu operacyjnego. Czasy się zmieniają, a problemy niekiedy pozostają te same.

Więcej o PDA i smartfonach od HP (w tym serii iPAQ) poczytacie tutaj.

Samsung Galaxy A42 5G

Producent prezentując A42 zapowiadał go jako przystępnego cenowo smartfona obsługującego sieć 5G. Zabawnie to wyglądało na tle bazowego Galaxy Note20 za ponad 4000 zł, który tej technologii nie oferuje.

Xiaomi Mi A3 był powszechnie krytykowany za panel AMOLED PenTile o zbyt niskiej rozdzielczości, co powodowało, że pojedyncze piksele były tam widoczne gołym okiem. Samsung udowodnił, że da się gorzej - stosując jeszcze niższe zagęszczenie pikseli.

Astro S451

My mamy myPhone'a czy Maxcoma, za to nasi ukraińscy sąsiedzi używają Astro. Choć wbrew nazwie, nie jest to kosmiczna technologia.

Z archiwum TBiMZ: Samsung Wave 3

Smartfon pracował pod kontrolą autorskiego systemu Samsunga o nazwie "Bada", co oznaczało po koreańsku "ocean" lub "morze". Ciekawie to współgra z nazwą serii smartfonów pracujących pod kontrolą tego oprogramowania.

Ostatnio na blogu:
[Poradnik] Google Pixel – gwarancja producenta i jak z niej skorzystać

Reklama




Blog o technologiach – niekoniecznie tych współczesnych. Smartfony, recenzje, felietony, opinie i bardzo aktywna społeczność Telefoniarzy.