Na początek polecam obejrzeć filmik Tomasza, w którym autor pokazał, co wyjdzie z połączenia ponad 70-letniego radioodbiornika z Asystentem Google. Efekt niebanalny i na pewno zrobi wrażenie na niejednej osobie. Kolejny wpis, tym razem autorstwa Artura to… podziękowanie. Dla Dawida, jednego z grupowiczów, który poświęcił swój czas i pomógł koledze w rozwiązaniu problemu. Takie wpisy przypominają, że poza ludźmi z pewną wiedzą techniczną, jesteśmy też dość zgraną społecznością.
Gorące podziękowania dla Marcina, który udostępnił nam skany z okolic 1998 roku. Możemy z nich wyczytać, jakie nowości ujrzymy na rynku telefonów komórkowych, jeśli wcześniej cofniemy się w czasie. Również Łukasz zaserwował nam dawkę skanów na temat elektroniki, którą powinien posiadać każdy szanujący się gadżeciarz początku XXI wieku.
To jeszcze nie koniec ciekawostek ze zbiorów Marcina, ponieważ miał on jeszcze dla nas Nokię 9910 Communicator. O jego poprzedniku oraz początkach tej serii mogliście również poczytać wcześniej w moim artykule.
Przejdźmy do powerbanków. Adam został niemiło zaskoczony przez takowego sygnowanego logotypem Platinet, który miał nie tylko mniejszą pojemność niż powinien posiadać, ale również dużo krócej… działał. Za to z Tomaszem porozmawialiśmy o powerbankach oferujących ładowanie bezprzewodowe.
Co jakiś czas pokazuję Wam współczesne smartfony z klapką, produkowane przez Samsunga na rynek azjatycki. W obiegu można również znaleźć ich podróbki i takowa właśnie wpadła w ręce Damiana.
W poście Macieja mogliśmy podyskutować o smartfonach, które nadadzą się do pracy mechanika. Jako wnuk mechanika samochodowego wiem, że w tym zawodzie urządzenia tego typu nie mają prostego życia. Nigdy nie wiesz, czy Twój telefon zaraz nie dostanie płaską trzynastką bądź nie zostanie przejechany przez lawetę.
Telefony można tez psuć na inne sposoby. W tym przypadku Wojtek naprawiał Honora, którego właściciel postanowił wyczyścić głośnik – sprężonym powietrzem.
Ciężej jednak naprawia się dezinformację, jaką od kilku tygodni oferuje nam pewien fioletowy operator, informując o swojej sieci „5G Ready” – choćby w taki sposób, jak we wpisie Piotra. LTE Advanced aka „5G Ready” ma tyle wspólnego z prawdziwym 5G, co politycy z uczciwością. No i od kilku lat jest w ofercie wszystkich operatorów w Polsce.
Co jeszcze słychać na TBiMZ?
Niestety, dla mnie ostatni tydzień marca minął pod kątem śledzenia informacji na temat ACTA2. Europarlamentarzyści przegłosowali całość bez jakichkolwiek poprawek, co zapewne w przyszłości odbije się również na TBiMZ. W ramach okazania sprzeciwu, w dniu głosowania na grupie Telefoniarzy nie udostępniłem żadnego postu opublikowanego przez grupowiczów.
Najpopularniejsza infografiką okazała się być ta o nowym Huaweiu P30 Pro, jednak to nie ten model został Telefonem Tygodnia (i nowym zdjęciem profilowym fanpage’a). Ten tytuł otrzymał Sony Ericsson W715.
Kolejnym telefonem z mojej kolekcji okazała się Nokia 5130 XpressMusic. Nie była jednak tak wyjątkowa, jak jeden z ostatnich telefonów Sagema. Model ten posiadał skaner linii papilarnych w 2008 roku i powstał we współpracy z firmą Porsche Design. I tym oto smartfonowo-motoryzacyjnym akcentem zakończę tę publikację. Trzymajcie się!