Inwigilacja za pomocą elektroniki to temat, który wraca do nas jak bumerang. Tym razem debatę na temat przyszłości i rozwoju funkcji śledzących w smartfonach poruszył Erwin. A skoro mówimy już o rozwoju, to warto zajrzeć do wpisu Piotra. Autor poprosił w nim, abyśmy wymienili po trzy funkcje, które byśmy rozwinęli w naszych telefonach.
Żeby tradycji stało się zadość, pora na porcję sprzętu sprzed lat. O sporą dawkę starych telefonów zadbał Marcin.
Z Kamilem podyskutowaliśmy na temat montowania w smartfonach diody powiadomień oraz funkcji Always On Display, a z Bartkiem zastanawialiśmy się na temat sensu zakupu czytnika ebooków.
Kuba rzucił na tapet tematykę średniopółkowych smartfonów wyposażonych we flagowe podzespoły, które często są stawiane jako alternatywa dla flagowców z krwi i kości. Na pewno są one bardziej trafionym rozwiązaniem, niż tablety z Windows RT w 2019 roku. O ich działaniu rozmawialiśmy z Dominikiem.
Niektórzy z nas mają więcej szczęścia, inni mniej. Jest też Wojtek, który okazyjnie kupił za 20 funtów kompletny komputer, który by zadowolił niejednego gracza. Mniej szczęścia miał Konrad, któremu się wyrobiła śrubka w laptopie. Na szczęście grupowicze mają swoje sposoby nawet na takie przypadłości.
Co jeszcze słychać na TBiMZ?
Na pewno dało się usłyszeć Pawła, który nagłośnił sprawę wadliwych egzemplarzy smartfonów Sony Xperia XZ1. Wątek okazał się tak istotny, że razem z autorem poświeciliśmy mu obszerny artykuł, jak i skontaktowaliśmy się zarówno ze sklepem jak i producentem sprzętu.
Z postów opublikowanych na fanpage’u TBiMZ, szczególną popularnością cieszyła się koncepcyjna grafika, wywodząca się spod rąk projektantów firmy ASUS. Z jeszcze większym zainteresowaniem śledziliście wątek dotyczący zakazu używania nazwy „5G Ready” w komunikacji z klientem przez sieć Play. Niestety, na ten moment sprawa przycichła i nadal możemy słyszeć o „przełomowym” standardzie LTE-A udającym swojego następcę.