Ta marka nie odniosła u nas sukcesu na rynku smartfonów, ale w rodzimej Japonii regularnie wydaje nowe modele z autorskimi wyświetlaczami.
Sony Ericsson K608i
Jedna z wariacji na temat modelu K600. Tworzenie wielu wariantów jednego modelu to nie jest świeży wymysł chińskich firm.
OnePlus Ace
Wbrew nazwie, nie ma za dużo wspólnego z dawnymi średniakami Samsunga. Producent postawił na dość świeży design plecków oraz bardzo szybkie ładowanie zapożyczone od firmy-matki, czyli OPPO (nakładkę też zapożyczono, chodzi oczywiście o ColorOS). Do zestawu dołączona jest ładowarka o mocy 160 W, aczkolwiek sam smartfon pociągnie z niej "zaledwie" 150 W. Informacje prasowe mówią też o "rewolucyjnym, mikrokrystalicznym i grafitowym układzie chłodzenia". Potraktuję to jako marketingową papkę, choć kto wie, może jest tam w środku jakaś magia.
Gionee Elife E8
Czy też w Europie Allview X2 Xtreme to smartfon chińskiej firmy, która w 2018 roku ogłosiła bankructwo, ponieważ była zadłużona na 3 mld dolarów. Wszystko dlatego, że dyrektor generalny przepuścił firmowe pieniądze w kasynie.
Z archiwum TBiMZ: LG AKA
8 lat temu na rynku koreańskim LG postanowiło wydać smartfon, który po nałożeniu dedykowanego kolorowego etui mógł się na nas gapić (inaczej w zależności od... humoru urządzenia). Choć wtedy traktowano to jako absurd, to dziś brakuje mi na rynku tej marki i jej ciekawostek.
Zobacz na blogu:
Samsung Galaxy S7 w 2021 roku
Reklama